Մանկական նկարչական մրցույթ «Բարեկամության գնացք»
Ամանորյա տոներին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում անցկացվել է «Բարեկամության գնացք» մանկական նկարչության միջազգային մրցույթը, որը կազմակերպել է «Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերությունը։
Մրցույթի նպատակն էր նպաստել երեխաների ստեղծագործական գործունեության զարգացմանը, ստեղծել բարենպաստ պայմաններ ստեղծագործական ինքնաիրացման և մշակութային զարգացման համար, ինչպես նաև հանրությանը ներկայացնել երկաթուղային մասնագիտության դրական կերպարը:
Սահմանված չափանիշների համաձայն՝ մրցույթին հրավիրվել են ռուսաց լեզվի խորացված ուսուցմամբ հանրակրթական ուսումնական հաստատություններ։ Ընտրվել է երեք դպրոց, որոնցից երկուսը գտնվում են Երևանում, ինչպես նաև Ֆիոլետովո գյուղի դպրոցը, որը երկար տարիներ հովանավորվում է ՀԿԵ-ի կողմից։
«Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ շնորհավորել Ձեզ գալիք Ամանորի կապակցությամբ։ Թող այս կախարդական տոնը ուրախություն, ժպիտներ և ոգեշնչում բերի ձեր սրտերին: Մենք հիանում ենք ձեր տաղանդով և երևակայությամբ, որը դուք դրսևորել եք ձեր նկարներում: Թող յուրաքանչյուր նոր տարի ձեզ համար լինի վառ գաղափարների, ստեղծագործական հայտնագործությունների և անմոռանալի պահերի ժամանակաշրջան: Մաղթում ենք ձեզ առողջություն, երջանկություն և հրաշքներ, ինչպես նաև նորանոր ձեռքբերումներ և հաղթանակներ։ Թող իրականանան ձեր երազանքները, և թող Ամանորի կախարդանքը ուղեկցի ձեզ ամբողջ տարի»,- մրցույթի մասնակիցներին շնորհավորեց «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ Սամվել Դանիլովը։

Конкурс детского рисунка «Поезд Дружбы»
На новогодние праздники на базе компании «Южно-Кавказская железная дорога» прошел международный конкурс детского рисунка «Поезд Дружбы», организованный компанией «Российские железные дороги».
Задачами конкурса являлись содействие развитию творческой активности детей, создание благоприятных условий для творческой самореализации и культурного развития, а также популяризация положительного имиджа железнодорожной профессии.
По установленным критериям в конкурсе приглашались участвовать средние образовательные учреждения с углубленным изучением русского языка. Были выбраны три школы, двое из которых находится в городе Ереване, а также школа села Фиолетово, которая в течение многих лет является подшефной ЮКЖД.
«Пользуясь случаем хочу поздравить Вас с наступающим Новым годом! Пусть этот волшебный праздник принесет в ваши сердца радость, улыбки и вдохновение! Мы восхищаемся вашим талантом и фантазией, которые вы проявили в своих рисунках. Пусть каждый новый год будет для вас временем ярких идей, креативных открытий и незабываемых мгновений! Желаем вам здоровья, счастья и чудес, а также новых достижений и побед. Пусть ваши мечты сбываются, а волшебство Нового года сопровождает вас весь год!», - поздравил конкурсантов заместитель генерального директора ЮКЖД Самвел Данилов.