Պարզվում է հասցված վնասի չափը, և տարվում են վերականգնողական աշխատանքներ
Մայիսի 25-26-ի բնական աղետի հետևանքով Լոռու մարզի երկաթուղային գծերը վնասվել են 8 տեղերում՝ մինչև 2 կիլոմետր ընդհանուր երկայնքով: Բացի այդ, հեղեղվել են 4 էլեկտրակայաններ և կայանների էլեկտրական կենտրոնացման սարքավորումներ, վնասվել են 3 ինժեներական կառույցներ, ինչպես նաև տարբեր լարման էլեկտրահաղորդման գծեր:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը մայիսի 26-ից անցել է հասցված վնասների չափը պարզելու և խաթարված ենթակառուցվածքը վերականգնելու համաժամանակյա աշխատանքներին: «ՀԿԵ» գլխավոր տնօրեն Ա.Մելնիկովի գլխավորությամբ ստեղծվել է երկաթուղու վնասված ենթակառուցվածքի հետևանքների վերացմանն ուղղված վերականգնողական աշխատանքների կազմակերպման շտաբ: Ընկերության ղեկավարը ռուսաստանյան «Ռոսժելդորպրոյեկտ» ԲԸ-ից հրավիրված մասնագեների հետ համատեղ իրականացնում են բոլոր ջրալցված հատվածների մանրազնին հետազոտություն՝ աշխատանքների ծավալների, տեխնոլոգիայի և ենթակառուցվածքի վերականգնման համար անհրաժեշտ նյութերի քանակի սահմանմամբ:
Ներկայում իրականցվում է էլեկտրաենթակայանների չորացում, վերականգնվում է վնասված կայանների էլեկտրամատակարարումն ու կապը: Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության հեը համատեղ մշակվում են երկաթուղու աշխատանքի ժամանակավոր սխեմներ:

Определяется масштаб нанесенного ущерба и проводятся восстановительные работы
В результате природной стихии 25-26 мая железнодорожные пути в Лорийской области были повреждены в 8 местах общей протяженностью до 2-х километров. Кроме того, подтоплены 4 электрические подстанции и оборудование электрической централизации на станциях, повреждены 3 инженерных сооружения, а также линии электропередач различного напряжения.
Компания «Южно-кавказская железная дорога» с 26 мая приступила одновременно к работам по определению масштабов причиненного ущерба и восстановлению разрушенной инфраструктуры. Под председательством генерального директора «ЮКЖД» А.Мельникова был создан штаб дороги по организации восстановительных работ по устранению последствий затопления инфраструктуры. Последний совместно с приглашенными специалистами из российского АО «Росжелдорпроект» осуществляет детальное обследование всех затопленных участков с определением объемов, технологии работ и необходимого для восстановления инфраструктуры количества материалов.
В настоящее время проводится просушка электроподстанций, восстанавливается электроснабжение и связь на поврежденных станциях. Совместно с Министерством территориального управления и инфраструктур прорабатываются временные схемы работы железной дороги.