ՀԿԵ-ն վերականգնողական աշխատանքներ է իրականացնում Հայաստանի հյուսիսում եղանակային վատ պայմանների պատճառով վնասված հատվածներում
Հայաստանի հյուսիսում եղանակային անբարենպաստ պայմանների և երկաթուղային գծերի վնասման պատճառով 26.05.2024 թ.- ից չեղարկվում են Երևան-Թբիլիսի-Երևան ուղղություններով միջազգային գնացքները:
Վրաստանի հետ երկաթուղային կապն ընդհատվել է: Ուղևորները գիշերել են «Այրում» կայարանում, առավոտյան ՀԿԵ-ի կողմից տրամադրվել է նրանց նախաճաշ և ավտոբուսներ Երևան տեղափոխվելու համար:
ՀԿԵ - ում ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ ՝ գլխավոր տնօրենի գլխավորությամբ ։ Մի քանի կայաններ հեղեղվել են, երկաթուղային գիծը վնասվել է ։ Թե որքանով է վնասվել երկաթուղային գիծը և երբ կվերականգնվի երթևեկությունը, պարզ կլինի միայն այն բանից հետո, երբ ջուրը կիջնի և հնարավոր կլինի գնահատել ավերածությունների մասշտաբները:
Մ-6 միջպետական ճանապարհը երկկողմանի փակ է երթեւեկության համար։ Տոմսերի վերադարձի վերաբերյալ ՝ այն ուղևորները, ովքեր տոմսերը գնել են առցանց, վերադարձը կատարում են նույն եղանակով, օգտվելով առցանց գնման հարթակից: Տոմսարկղերից տոմս գնած ուղևորները վերադարձը կատարում են նույն տոմսարկղներում:
Գնացքների երթևեկության վերականգնման մասին լրացուցիչ կհայտարարվի սոցիալական ցանցերի մեր էջերում և ՀԿԵ ՓԲԸ www.railway.am. պաշտոնական կայքում։
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն հայցում է Ձեր ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների համար։

ЮКЖД ведет восстановительные работы на поврежденных из-за непогоды участках на севере Армении
В связи с неблагоприятными погодными условиями и повреждениями железнодорожных путей на севере Армении с 26.05.2024г. отменяются международные поезда по направлениям Ереван -Тбилиси - Ереван.
Железнодорожное сообщение с Грузией прервано. Пассажиры переночевали на станции “Айрум”, утром ЮКЖД предоставила им завтрак и автобусы для отправления в Ереван.
В ЮКЖД создан оперативный штаб во главе с генеральным директором . Несколько станций были затоплены, железнодорожная линия повреждена.
Масштабы ущерба железнодорожной линии и сроки восстановления движения станут ясны только после того, как спадет вода и можно будет оценить масштабы ущерба. Межгосударственная дорога М-6 закрыта для движения в обоих направлениях.
Пассажиры, которые приобрели билеты в режиме онлайн, могут вернуть билеты с использованием портала продажи билетов. В кассах вокзалов Ереван и Гюмри также можно произвести возврат билетов, приобретенных из билетных касс.
О восстановлении движения поездов будет сообщено дополнительно на наших страничках в социальных сетях и официальном сайте ЗАО «ЮКЖД» www.railway.am.