ՀԿԵ-ի միջազգային հաղորդակցությունը գնալով ավելի մեծ տարածում է ստանում
Հունիսի 14-ին մեկնարկած ուղևորափոխադրումների ամառային սեզոնի առաջին ամսվա ընթացքում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը միջազգային հաղորդակցությունում փոխադրել է 7007 ուղևոր: Այդ թիվն ավելի քան կրկնակի գերազանցում է 2021 թվականի նույն ցուցանիշը ։ 2021 թվականի ամառային փոխադրումների առաջին ամսվա ընթացքում միջազգային հաղորդակցությունում փոխադրվել է 3218 ուղևոր։
Ընդհանուր առմամբ փոխադրված ուղեւորներից 3832 - ը օգտվել են Բաթումիի միջազգային գնացքի ծառայությունից, 3175 – ը ՝ Թբիլիսիից:
Հայաստանի քաղաքացիների և զբոսաշրջիկների հարմարավետության համար այս տարի ամառային սեզոնին գործում է երկու առանձին գնացք՝ Երևան-Թբիլիսի-Երևան ուղևորափոխադրումը իրականացվում է շաբաթական հինգ օր, իսկ Երևան-Բաթումի-Երևան ուղևորափոխադրումը գործում է շաբաթական երկու օր:
Ուղևորների նախասիրությունների և ցանկությունների բացահայտման աշխատանքները ՀԿԵ - ն մշտապես իրականացնում է: Հարցումներ են անցկացվում ուղևորների շրջանում, կապի տարբեր ուղիներով ընկերության կառավարման աշխատակազմում քաղաքացիներից ստացվում են դիտողություններ և առաջարկություններ, որոնց արդյունքով մշտապես բարձրանում է մատուցվող ծառայությունների որակը:
Նշենք, որ ընդհանուր առմամբ 2022 թվականի առաջին կիսամյակում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գնացքներով փոխադրվել է 220,5 հազար ուղևոր, ինչը 22 տոկոսով ավելի է 2021 թվականի նույն ցուցանիշից։

Международное сообщение ЮКЖД пользуется все большей популярностью
За первый месяц текущего летнего сезона пассажирских перевозок, начавшегося 14 июня, компания «Южно-кавказская железная дорога» перевезла в международном сообщении 7007 пассажиров. Это число более чем вдвое превышает аналогичный показатель 2021 года. За первый месяц сезона летних перевозок 2021 года в международном сообщении было перевезено 3218 пассажиров.
Из общего количества перевезенных пассажиров 3832 человека воспользовались услугой батумского международного поезда, 3175 человек – тбилисского. В текущем году для большего удобства граждан и гостей республики в летний сезон действует два отдельных поезда: по пять дней в неделю осуществляется рейс Ереван-Тбилиси-Ереван, и по два дня в неделю – Ереван-Батуми-Ереван.
Работу по выявлению предпочтений и пожеланий пассажиров компания ЮКЖД ведет постоянно. Проводятся опросы среди пассажиров, по различным каналам связи в аппарат управления компании от граждан поступают замечания и предложения, с учетом которых постоянно повышается качество предоставляемых услуг.
Отметим, что в целом за I полугодие 2022 года поездами компании «Южно-кавказская железная дорога» было перевезено 220,5 тысяч пассажиров, что больше аналогичного показателя 2021 года 22%.