«ՀԿԵ» ՓԲԸ-ն միացել է «Մոլորակի ժամ» ակցիային՝ անջատելով Սասունցի Դավիթ կայարանի լույսերը։ 2022 թվականին Մոլորակի ժամը անցկացվում է «Ձևավորել մեր ապագան» կարգախոսով և նվիրված է աշխարհը միավորելուն՝ ի աջակցություն մարդկանց և մեր մոլորակի։
«Մոլորակի ժամը» ամենամյա միջազգային միջոցառում է, որն անցկացվում է Վայրի բնության համաշխարհային հիմնադրամի (WWF) կողմից 2007 թվականից սկսած մարտի վերջին շաբաթ օրը։ Դրա նպատակն է խրախուսել աշխարհի բնակչությանը հոգ տանել բնության և նրա ռեսուրսների մասին: Ակցիայի ընթացքում դրա մասնակիցները՝ անհատներ, կազմակերպություններ, պետական և առևտրային հիմնարկներ, մեկ ժամով (տեղական ժամանակով ժամը 20:30-ից մինչև 21:30-ը) անջատում են բնակելի շենքերի լույսերը, ինչպես նաև քաղաքի հայտնի շենքերի և հուշարձանների լուսավորությունը:

ЗАО «ЮКЖД» присоединилось к акции «Час Земли», выключив свет на станции Сасунци Давит. В 2022 году «Час Земли» проходит под девизом «Формируй наше будущее» и посвящен объединению мира в поддержку людей и нашей планеты.
«Час Земли» - ежегодное международное мероприятие, проводимое Всемирным фондом дикой природы (WWF) с 2007 года в последнюю субботу марта. Его цель - побудить население планеты бережно относиться к природе и ее ресурсам. В ходе акции ее участники - частные лица, организации, государственные и коммерческие учреждения - на один час (с 20:30 до 21:30 по местному времени) выключают свет в жилых зданиях, а также подсветку известных городских построек и памятников.