ՀԿԵ-ն ներկայացված է «PanArmenian EXPO 2021» միջազգային ցուցահանդեսին
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը մասնակցում է «PanArmenian EXPO 2021» 12-րդ միջազգային ցուցահանդեսին, որն անցում է Երևանում հոկտեմբերի 8-10-ին:
Միջոցառման շրջանակներում այցելուները ծանոթանում են երկաթուղու գործունեության հիմնական ուղղություններին, բեռնափոխադրումների զարգացման հեռանկարներին, Հայաստանի երկաթուղային տրանսպորտի զարգացման նախագծերին, երկաթուղային ուղևորափոխադրումների աշխարհագրությանը, զբոսաշրջային տուրերին:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են ընկերություններ, որոնք աշխատում են արդյունաբերության, շինարարության, բեռնափոխադրումների, տպագրության, տուրիզմի, գյուղատնտեսության, տպագրության, ծառայությունների ոլորտներում:
Panarmenian EXPO-ի հիմնական նպատակն է հայկական ապրանքների և ծառայութնունների պահանջարկի խրախուսումը, Հայաստանի և Սփյուռքի միջև առևտրատնտեսական կապերի զարգացումը, համատեղ արտադրական և ներդրումային ծրագրերի իրականացման աջակցությունը և Հայաստանի տնտեսական ներուժի զարգացումը:

Южно-Кавказская железная дорога принимает участие в международной выставке «ПанАрмениан Экспо – 2021»
Компания «Южно-Кавказская железная дорога» принимает участие в 12-ой международной выставке «ПанАрмениан Экспо - 2021», которая проходит в Ереване 8-10 октября.
Посетителям представлена подробная информация об основных направлениях деятельности ЮКЖД, перспективах развития грузовых перевозок, программах развития железнодорожного транспорта Армении, географии железнодорожных пассажирских перевозок, предлагаемых туристических продуктах. Одним из первых павильон компании посетил министр экономики Ваан Керобян, который побеседовал с руководителем ЮКЖД Алексеем Мельниковым.
Мероприятие проводится по нескольким тематическим разделам, таким как, в частности: промышленность, грузоперевозки, сельское хозяйство и производство продуктов питания, издательское дело, текстиль.
Основной целью проведения выставки является повышение узнаваемости и спроса отечественных товаров и услуг, укрепление и развитие торгово-экономических связей между Арменией и диаспорой, продвижение совместных деловых и инвестиционных программ между Арменией и другими странами, развитие экономического потенциала страны.