Քարկոծել են բեռնատար գնացքը
Սեպտեմբերի 27-ին, ժամը 20:30-ին, Սպանդարյան-9-րդ կիլոմետր հատվածում, անհայտ անձինք կամրջից քարեր են նետել այդ հատվածով անցնող բեռնատար գնացքի վրա: Սա երթուղու այս հատվածում անօրինական գործողությունների առաջին նման դեպքը չէ: Դեպքի մասին տեղյակ է պահվել Մասիս քաղաքի ոստիկանության տարածքային բաժինը:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը քաղաքացիներին կոչ է անում պատասխանատվությամբ վերաբերվել երկաթուղային ենթակառուցվածքին և շարժակազմին, չառաջացնել վթարներ և պահպանել երկաթուղու անվտանգության կանոնները:
Ընկերությունը հիշեցնում է նաև գույքը վնասելու և երթևեկության անվտանգությանը սպառնալիք ստեղծելու համար պատասխանատվության մասին:

Злоумышленники забросали камнями товарный поезд
27 сентября в 20:30 на перегоне Спандарян-9-й километр неустановленные лица с моста забросали камнями проходящий по перегону грузовой поезд. Это не первый подобный случай противоправных действий на данном участке пути. Сообщение об инциденте было представлено в территориальный отдел полиции города Масис.
Компания «Южно-Кавказская железная дорога» призывает граждан ответственно относиться к железнодорожной инфраструктуре и подвижному составу, не провоцировать аварийных ситуаций и соблюдать нормы безопасности на железной дороге.
Компания также напоминает об ответственности порчи имущества и создания угроз безопасности движения.