«ՀԿԵ» ընկերությունը դարձավ վարչապետի գավաթի հեծանվավազքի մրցաշարի հովանավորներից մեկը
«Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթ» սիրողական խճուղային հեծանվավազքի մրցաշարը մեկնարկեց սեպտեմբերի 19-ին Շորժայում և ավարտվեց Սևանի թերակղզում:
Այն անցկացվել է մեկ փուլով՝ 40 կմ երկարությամբ, և երկու տարիքային խմբով. առաջին տարիքային խումբ՝ 18-35 տարեկան կանայք, 18-40 տարեկան տղամարդիկ, երկրորդ տարիքային խումբ՝ 36 և բարձր տարիքի կանայք, 41 և բարձր տարիքի տղամարդիկ:
Մրցաշարին մասնակցել են շուրջ 330 ՀՀ քաղաքացիներ։
Հաղթողներին պարգևները հանձնել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը, Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Մրցաշարրում առաջին տեղ զբաղեցրած մասնակիցները ստացել են 1 մլն դրամ, 2-րդ՝ 600 հազար, 3-րդ՝ 400 հազար, 4-րդ՝ 150 հազար, 5-րդ՝ 100 հազար, 6-10-րդ տեղեր՝ 75 հազար, 11-20-րդ տեղերը զբաղեցրածները՝ 50 հազար դրամ։
Երկու տարիքային խմբերում 1-3-րդ տեղերը գրաված մասնակիցները պարգևատրվել են նաև ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության հավաստագրերով, գավաթներով, մեդալներով։

«ЮКЖД» стала одним из спонсоров турнира по шоссейным велогонкам на Кубок премьер-министра
Турнир стартовал 19 сентября в Шорже и завершился на севанском полуострове в Гегаркуникская области Армении.
Велогонка протяженностью 40 км проводилась в двух возрастных группах. Первая возрастная группа – женщины в возрасте 18-35 лет и мужчины в возрасте 18-40 лет, вторая группа – 36 лет и старше (женщины) и 41 год и старше (мужчины).
В турнире участвовали около 330 граждан Армении.
Награды победителям вручили премьер-министр Никол Пашинян, глава администрации главы правительства Араик Арутюнян, министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян, министр здравоохранения Анаит Аванесян.
Участники велопробега, занявшие первое место, получили 1 миллион драмов (свыше 2 тысяч долларов), второе место – 600 тысяч драмов (чуть больше 1200 долларов), третье место – 400 тысяч драмов (800 долларов), четвертое место – 150 тысяч драмов (300 долларов), пятое место – 100 тысяч драмов (200 долларов), 6-10-е места – 75 тысяч драмов (150 долларов), 11-20-е места – 50 тысяч драмов (100 долларов).
Участники, занявшие в группах 1-3 места, были награждены также грамотами, кубками и медалями министерства образования, науки, культуры и спорта.