ՀԿԵ-ում շարունակվում է տեխնոլոգիական ավտոմեքենաների պարկի նորացումը
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում շարունակվում է տեխնոլոգիական ավտոմեքենաների պարկի նորացման գործընթացը: Երևանի և Վանաձորի գծային ուղեմասիերին, էներգետիկներին և «Մասիս» գծային մեքենայացված կայանին է փոխանցվել УАЗ մակնիշի բարձր անցունակության 6 նոր ավտոմեքենա:
Ավտոմեքենաների բանալիները հանձնելու արարողության ժամանակ ՀԿԵ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովը կարևորել է մեքենաների արդյունավետ և անվտանգ շահագործումը: «Համոզված եմ, որ փոխադրամիջոցների պարկի նոր մեքենաներով համալրումը կնպաստի ձեր աշխատանքում տեխնոլոգիական գործընթացի խնդիրների արդյունավետ լուծմանը, ինչպես նաև աշխատողների համար հարմարավետ պայմաններ կստեղծի իրենց պարտականությունները կատարելիս», - նշեց Ա. Մելնիկովը:
Նման տեխնիկայի անհրաժեշտությունը պայմանավորված է երկաթուղու բարդ ռելիեֆով, ինչպեն նաև նրանով, որ աշխատողները պետք է սպասարկեն երկաթուղային գծերը տարբեր եղանակային պայմաններում: Նոր մեքենաները կփոխարինեն 90-ականների արտադրության փոխադրամիջոցները, ինչը զգալիորեն կհեշտացնի աշխատանքային գործընթացը՝ պահպանելով աշխատանքի անվտանգության նորմերը:

В ЮКЖД продолжается процесс обновления технологического автопарка
В компании «Южно-Кавказская железная дорога» продолжается процесс обновления технологического автомобильного парка. На данном этапе шесть новых автомобилей высокой проходимости УАЗ были переданы Ереванской и Ванадзорской дистанциям пути, а также энергетикам и ПМС «Масис».
В ходе церемонии вручения ключей от автомашин генеральный директор ЮКЖД Алексей Мельников подчеркнул важность эффективной и безопасной эксплуатации автомобилей и пожелал сотрудникам безаварийных будней. «Уверен, что пополнение автопарка новыми автомобилями высокой проходимости будет способствовать эффективному решению задач технологического процесса при организации вашей работы, а также обеспечат комфорт для сотрудников при выполнении служебных обязанностей», - отметил А.Мельников.
Необходимость в подобной технике обусловлена сложным рельефом пролегания путей, которые приходится обслуживать путевым работникам компании при различных погодных условиях. Новые автомобили придут на замену старым 90-х гг. выпуска, что заметно упростит процесс выполнения задач в полевых условиях при одновременном соблюдении необходимых норм охраны руда.