Հարավկովկասյան երկաթուղում սկսվում է կորոնավիրուսի դեմ աշխատակիցների պատվաստումը
Երկաթուղայինների առողջությունը Ընկերության համար առաջնային խնդիր է: Կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով երկաթուղում շարունակում են գործել կանխարգելիչ միջոցներ, ինչը, սակայն, բավարար չէ մեր աշխատակիցներին COVID-19-ով վարակվելուց առավելագույնս պաշտպանելու համար:
Հավաքական իմունիտետի ձևավորման և հիվանդացության կանխարգելման համար Հարավկովկասյան երկաթուղում սկսվում է աշխատակիցների պատվաստման գործընթացը: Առաջին հերթին պատվաստումները կստանան ուղևորների հետ անմիջականորեն աշխատող մասնագետներ՝ ուղեկցորդներ, գնացքների պետեր, լոկոմոտիվային բրիգադներ, գանձապահներ:
Sputnik V պատվաստանյութի առաջին 60 դեղաչափերն արդեն տրամադրվել են Հայաստանի առողջապահության նախարարության կողմից: Ապագայում նման համագործակցությունը կշարունակվի, պատվաստումների գործընթացը կլինի շարունակական:
ՀԿԵ ղեկավարությունը շնորհակալություն է հայտնում Հայաստանի առողջապահության նախարարությանը` Ընկերության աշխատակիցների պատվաստումները կազմակերպելու հարցում օժանդակության համար:

На Южно-Кавказской железной дороге начинается вакцинация сотрудников от коронавируса
Здоровье железнодорожников – приоритет для Компании. В связи с продолжающейся пандемией коронавирусной инфекции на железной дороге продолжают действовать профилактические меры, чего, однако, недостаточно для того, чтобы максимально обезопасить наших работников от риска заразиться COVID-19.
Для формирования коллективного иммунитета и профилактики заболевания на Южно-Кавказской железной дороге начинается процесс вакцинации сотрудников. В первую очередь прививки будут сделаны специалистам, работающим непосредственно с пассажирами: проводники, начальники поездов, локомотивные бригады, кассиры.
Первые 60 доз вакцины «Спутник V» уже поступили из Министерства здравоохранения Армении. В дальнейшем подобное сотрудничество продолжится, процесс вакцинации будет последовательным.
Руководство ЮКЖД выражает Министерству здравоохранения Армении благодарность за содействие и помощь в деле организации вакцинации сотрудников Компании.