Հարավկովկասյան երկաթուղու մի շարք աշխատակիցների շնորհակալություն են հայտնել
Հարավկովկասյան երկաթուղու գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովի հրամանով` գնացքների երթևեկության անվտանգության և Մասիս-Նորագավիթ հատվածում գնացքի մոտենալիս ցուցաբերած զգոնության, էլեկտրաքարշում հրդեհը ժամանակին կանխելու համար, շնորհակալություն է հայտարարվել.
- Երևանի ուղեմասի գծանցի հերթապահ Գագիկ Մանուկյանին:
2021 թվականի գարնանային հանձնաժողովային ստուգման արդյունքներով՝ պաշտոնեական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, աշխատատեղերի օրինակելի պահպանման և գնացքների երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու, մասնագիտական տեխնիկական պատրաստվածություն համար շնորհակալություն է հայտարարվել.
- «Գյումրի» ԳԿՄ աշխատանքի պաշտպանության և ուսուցման 1-ին կարգի ինժեներ Բալոյան Կառլենին;
- «Գյումրի» ԳԿՄ Դալարիկի կայարանի հերթապահ Օհանյան Հրայրին:
«Երկաթուղային տրանսպորտ» ստանդարտացման միջպետական տեխնիկական կոմիտեի նախագահ Վալենտին Գապանովիչի հրամանով` երկաթուղային տրանսպորտի ոլորտում միջպետական ստանդարտների որակի ապահովման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար, շնորհակալություն հայտարարվեց.
- Տեխնիկական քաղաքականության և ներդրումների ծառայության
Աշխատանքի պահպանման, արտադրական և հրդեհային անվտանգության բաժնի պետ Կարինե Համբարձումյանին:
- Տեխնիկական քաղաքականության և ներդրումների ծառայության տեխնիկական քաղաքականության բաժնի պետ Սենիկ Մուրադյանին:

Ряду сотрудников Южно-Кавказской железной дороги объявлена благодарность
Приказом генерального директора Южно-Кавказской железной дороги Алексея Мельникова за обеспечение безопасности движения поездов и бдительность, проявленную при приближении поезда на перегоне Масис-Норагавит, своевременно предпринятые для предотвращения пожара на электровозе действия, благодарность объявлена:
- Манукяну Гагику Мануковичу – дежурному по переезду Ереванской дистанции пути.
По итогам весеннего комиссионного осмотра 2021 года, за добросовестное выполнение своих должностных обязанностей, образцовое содержание рабочих мест и обеспечение безопасности движения поездов, профессиональную техническую подготовку благодарность объявлена:
- Балояну Карлену Володяевичу - инженеру 1-ой категории по охране труда и обучению ЛСО «Гюмри»;
- Оганяну Грайру Ашотовичу – дежурному по станции Даларик ЛСО «Гюмри».
Приказом председателя Межгосударственного технического комитета по стандартизации №524 «Железнодорожный транспорт» Валентина Гапановича за большой вклад в обеспечение качества межгосударственных стандартов в сфере железнодорожного транспорта благодарность объявлена:
- Амбарцумян Карине Константиновне - начальнику отдела по охране труда, производственной и пожарной безопасности службы технической политики и инвестиций.
- Мурадяну Сенику Рубеновичу - начальнику отдела технической политики службы технической политики и инвестиций.